Wiosna to doskonały czas na aranżacyjne eksperymenty w zakresie projektu oraz dekoracji wnętrz. Czas śmiałych pomysłów i subtelnych zmian. W zależności od przyjętego sposobu myślenia o przestrzeni – tak, jak w dwóch kolekcjach płytek podłogowych i ściennych Villeroy&Boch. Do wyboru multisensoryczne zestawy Pro Architectura 3.0, organiczny design Urban Jungle, a także rozwiązania, które w ciekawy sposób łączą obie kolekcje. W sumie 4 sprawdzone sposoby na zmianę.
Myślenie o przestrzeni warto zacząć od określenia dominujących w niej barw albo od zmysłowej burzy mózgów, czyli odpowiedzi na te trzy pytania: Jak chcę się czuć w aranżowanym pomieszczeniu? Jakie będą jego funkcje? Zależy mi na stymulacji zmysłów, czy na ich wyciszeniu?
Wiosna dla minimalistów
Jeśli szukam spokoju oraz harmonijnego połączenia minimalizmu i egzotyki – za inspirację posłużyć mogą mi płytki z kolekcji Urban Jungle Villeroy&Boch. Wiosna dla minimalistów – aranżacja, w której wzór pojawia się na jednej tylko ścianie lub w którejś wnęce.
Albo wiosna na całego! – dżungla, gaj – w projekcie zdominowanym przez design ścian oraz soczyste kolory pozostałych elementów projektu. Limonkowa ściana przy prysznicu albo błękitna zatoka przy wannie. A może podłoga w ciepłym odcieniu piaskowca? Warto wziąć pod uwagę różne warianty oraz skorzystać z gotowych, sprawdzonych zestawów barw opracowanych dla kolekcji PRO ARCHITECTURA 3.0.
Kolor to podstawa!
Płytki PRO ARCHITECTURA 3.0, dedykowane m.in. basenom, kawiarniom, przedszkolom oraz szatniom, sprawdzą się również w domowych przestrzeniach. W łazience przy pokoju dziecinnym, w niebanalnej sypialni lub domowej pracowni. Miłośnicy kolorów z pewnością poczują do nich wiosenną „miętę”. Z możliwości, jakie daje nowość 2021 pośród kolekcji Villeroy&Boch, chętnie skorzystają też osoby zainteresowane naukowymi nowinkami o zmysłowym oddziaływaniu barw.
Zgodnie z obserwacjami prof. Dr Axela Buethera, dobrze zaprojektowane pomieszczenia definiuje szerokie spektrum wizualnych, dotykowych i smakowych kanałów sensorycznych. Wiedza ta okazała się kluczem w ewolucji koncepcji koloru programu PRO ARCHITECTURA 3.0.
Na podstawie badań Buethera stworzono 12 inspirujących zestawów barw o nazwach: Guiding, Neutral, Clean, Focussing, Happy, Elegant, Refreshing, Regenerating, Calming, Precious, Retro oraz Delightful, po 9 kolorów w każdym. Wśród nich radosne odcienie żółci, ciepła czerwień, spokojne tony błękitu i zieleni oraz bogata gama szarości. W sumie aż 45 barw!
Karmel i wanilia
Innowacyjny koncept PRO ARCHITECTURA 3.0 umożliwia optymalne współgranie formy, funkcji i koloru, a także mistrzowskie akcentowanie subtelności realizowanego projektu. Oto kwintesencja jakości Villeroy&Boch! Oraz doskonała, wiosenna inspiracja. Obok soczystych kolorów tęczy, kolekcja PRO ARCHITECTURA 3.0 niesie też klasyczne rozwiązania w stonowanej gamie barw.
Na przykład ciepła, pachnąca wanilią biel oraz klasyczny, „karmelowy” beż, które sprawdzą się w przestrzeni łazienki, salonu kąpielowego oraz korytarzy i aneksu. Wiosennym akcentem będzie w nich świetlistość oraz łagodność projektu. A ciekawym uzupełnieniem aranżacji – drewniane meble i akcesoria oraz błyszcząca armatura.
Wiosna w odsłonie noire
Wspomniane na początku płytki i dekory Urban Jungle stanowią dobrany duet z innymi kolekcjami Villeroy&Boch i sprawdzają się wszędzie tam, gdzie obok klasyki zależy nam na oryginalnym, organicznym charakterze wnętrz.
Projektanci przekonują, by na temat wiosny spojrzeć szerzej i zainspirować się… pierwszymi ciepłymi nocami. Przytulna czerń, zmysłowe dźwięki wody, nastrojowe światło, które naśladuje księżycową łunę. Wszystkie te jakości można zaprosić do domowych wnętrz – zwłaszcza do nastrojowej łazienki w majowej odsłonie noire.
Dzięki jednej dekoracyjnej ścianie domowa przestrzeń spa zyska świeży, unikalny charakter. Rozwiązaniem dla pozostałych płaszczyzn może być zarówno grafitowa lub czarna farba, jak i monochromatyczne, wielkoformatowe płytki Urban Jungle o wymiarach 60 x 120 cm, 120 x 120 cm i 120 x 260 cm oraz zaledwie 6 mm grubości!
Duży format płytek oraz niewielka liczba połączeń między nimi sprawdzą się zarówno przy dużym, jak i przy małym metrażu – sprzyjając utrzymaniu minimalistycznego charakteru projektu oraz czystości wnętrz.